Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Március 20-án

2008.03.20
Szepesi Nikolett bronzérmes, Verrasztó Evelyn pedig negyedik lett az eindhoveni Európa-bajnokság 200 méteres hátúszás döntőjében. Kizárták viszont Kerékjártó Tamást, aki a 200 méteres vegyesúszás elődöntőjében szabálytalanul fordult. // Sebestyén Júlia a 19. helyen áll a rövidprogram után a göteborgi műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokságon. A tiszaújvárosi sportoló egyszer el is esett. Az élen az olasz Carolina Kostner található. // A Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH női vízilabdacsapata Szentesen 8:7 arányú vereséget szenvedett a Hungerit Metalcom gárdájától a bajnoki rájátszás 3. fordulójában. A mezőny legeredményesebb játékosa a 4 gólt szerző Jancsó Patrícia volt. A dunaújvárosiak csütörtök hajnalban már útnak is indultak Hollandiába, ahol szombaton BEK negyeddöntő visszavágó mérkőzést játszanak a Leiden Oestgeest csapatával. // Három, világbajnoki selejtezőre készülő férfi kézilabdaválogatott: a magyar, a szlovén és a román csapat mérkőzik meg csütörtököktől szombatig a Pannon-kupáért. Ma Ózdon, 20 órától Skaliczki László szövetségi kapitány együttese a szlovénokkal találkozik. A mérkőzést a Sport1 televízió élőben közvetít. Pénteken 17 órától a két vendég meccsel Mezőkövesden, míg a záró napon, Miskolcon magyar-román összecsapás lesz 17 óra 30 perckor. Iváncsik Gergő deréksérülést szenvedett, ezért nem játszhat a tornán. A Dunaferrt Mikler Roland, Nagy Kornél, Zubai Szabolcs, Grebenár Gábor és Törő Szabolcs képviseli. // A Magyar Kupa négyes-döntőjébe került az Albacomp férfi kosárlabdacsapata, miután az idegenbeli döntetlent követően Székesfehérváron 98:79-re legyőzte a Planet-Leasing Dombóvár együttesét. A hazaiak legeredményesebb játékosa a 29 pontot dobó amerikai Bradford volt. // A Fehérvár FC hazai pályán 2:1-re nyert a Debrecen ellen a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A vendégek az utolsó emberként szabálytalankodó Szűcs kiállítása miatt a 3. perctől tíz emberrel játszottak. A hazaiak első gólját Farkas a 8. percben szerezte, erre Leandro az 59. minutumban válaszolt, majd a végeredményt Sitku állította be a 67. percben. További eredmények: Gyirmót-Kaposvár 2:4, pedig a hazaiak már 2:0-ra vezettek;  Integral DAC-Vasas 0:1. A visszavágókra egy hét múlva kerül sor. // A Bayern München hazai pályán Ribéry és Klose góljaival 2:0-ra nyert a VfL Wolfsburg ellen, és ezzel bejutott a Német Kupa döntőjébe. A bajorok ellenfele a Borussia Dortmund lesz a sorozat fináléjában. // Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt PSV Eindhoven-Ajax Amszterdam holland bajnoki rangadón, amely 0:0-ra végződött. A PSV így őrzi négypontos előnyét a második helyen álló Ajax együttesével szemben. // Elsőként a Getafe jutott be a labdarúgó spanyol Király-kupa fináléjába, miután a hazai 3:1-es sikerét követően a visszavágón 1:1-es döntetlent ért el a Racing Santander otthonában. A másik ágon Valencia - FC Barcelona mérkőzést rendeznek ma este 20 óra 45 perctől, a találkozót a Sport2 televízió élőben közvetíti. // Az angol Premier League-ben két találkozót rendeztek. A Manchester United 2:0-ra verte a Bolton Wandererst, míg Tottenham Hotspurs 4:4-es döntetlent játszott a Chelsea csapatával. A tabellát a Manchestre United vezeti, három ponttal előzve meg az Arsenalt.  // Az itáliai pontvadászatban az AC Milan hazai pályán kapott ki 2:1-re a Sampdoriától,  míg az Internationale csupán 1:1-es döntetlent ért el Genovában, ám a címvédő milánóiak így is hét pontra növelték előnyüket a tabellán, mivel a római derbin a Lazio 3:2-re legyőzte az AS Roma együttesét.