Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

3. Hidegzuhany a javából

2008.03.19
Dunaújvárosi hidegzuhany

Hungerit Metalcom Szentes – Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH 8:7 (1:1, 3:0, 2:2, 2:4).

Gól: Győri 3, Dalmády 2, Szabó 1, Ábel 1, Kotova 1, illetve Jancsó 4, Brávik F. 1, Szücs 1, Benkő N. 1.

A Szentesre látogató, az utóbbi hetekben jó formát mutató, így aztán győzelmi esélyekkel érkező dunaújvárosiak már az első negyedben igen sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. A játékrész végén azonban még egyenlő állást mutatott az eredményjelző. Nem úgy a második etapban, amikor is a lelkes, játékvezetők által enyhén támogatott hazaiak berámoltak három gólt, melyekre találatok helyett csak kapufákkal válaszoltak Mihók Attila lányai. A harmadik játékrészben két gól esett itt és ott, míg a 6:3-as szentesi vezetésről induló záró felvonásban ugyan jelentősen feljavult a vendég - meg is nyerte az utolsó nyolc percet -, mégis hátrányából megmaradt egy gól, ami végül a házigazda meglepetés-győzelmét jelentette. Ugyan a mezőny legeredményesebb játékosa dunaújvárosi volt, mindhiába; nyert a türelmesebb és higgadtabb gárda.

Jancsó Patrícia: - Nagyon sajnálom, hogy nem nyertünk. Ennyi biztos, hogy nem lesz elég Hollandiában. Sok ziccer maradt ki, és nem koncentráltunk eléggé. Főként igaz ez a második negyedre, ahol elment a meccs. A játékvezetőkre nemigen foghatjuk a vereséget, csakis magunkban kell keresni a hibákat. Rendkívül bízom abba, hogy összeszedjük magunkat, és Amszterdamban egy teljesen más csapat száll medencébe. Támadásban, de védekezésben is több kell. Sokkal több. Nem tesz boldoggá, hogy én voltam a mezőny legeredményesebbje, ez sajnos ma nem sokat ért.