17-5 (3-1, 7-2, 4-2, 3-0)

Jancsó 4, Varga 3, Poszkoli 2, Huszka 2, Berta 2, Kovács 1,

Zsámbok 1, Sipos 1, Brávik F. 1.

Nincs kegyelem!

Bár az utolsó mérkőzésnek komoly tétje már nem volt – hacsak nem számítjuk a csoportelsőség kérdését –, egyértelműen a győzelem reményében ugrottak vízbe ma délelőtt vízilabdázóink a francia bajnok ellen. A mérkőzésen aztán hamar kiderült, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes: bár az első negyedben még olykor akadozott a gépezet (3-1), a másodikban már nem ismertek kegyelmet Jancsóék, akik szinte percenként érték el góljaikat. A nagyszünetre már hétfás (!) előnnyel fordulhattak a főiskolások, s ekkor már csak az lehetett kérdéses, hogy milyen arányban nyeri csapatunk a találkozót (10-3).

A Dunaújvárosi Főiskola Elco azonban folytatásban sem kegyelmezett – bár a térfélcsere után már nem volt akkora szakadék a két gárda között, mint a második felvonásban, a harmadik negyedet kettő, míg az utolsót három góllal nyerték Mihók Attila tanítványai, akik végül kiütéses, 17-5 arányú győzelemmel, száz százalékos csoportelsőséggel ajándékozták meg edzőjüket és az értük szorító drukkereket.

Forrás: Dunaújváros Online